Stævneplan for Ungdomsafdelingen

18-19

 

Nedenfor følger de stævner som trænere og ungdomsudvalget har fundet frem til jer og anbefaler jer at tilmelde jer. Det er altid sjovere at tage til stævne, når man er flere fra samme klub, der kan heppe på og opmuntre hinanden, og som kan hygge sig sammen i pauserne mellem kampene.

Når der er mange spillere tilmeldt på samme sted og dag, tager en af klubbens trænere med og hjælper og coacher.


Inden længe bliver der lagt beskrivelser op af de enkelte stævner 


AUGUST

 

 

 

 

34

25.‑26.

Amager ABC

lø 25

U09 D

lø 25

U11 D

lø 25

U15 C,D

sø 26

U11 C

sø 26

U13 C,D

SEPTEMBER

35

1

Herlev/Hjorten

lø 01

U17/U19 A,B,C

37

15.‑16.

Ledøje-Smørum

lø 15

U15 A,C

sø 16

U15 B,D

38

22.‑23.

Slangerup

lø 22

U09 D

lø 22

U11 B

lø 22

U13 A,C

lø 22‑sø 23

U13 M

sø 23

U11 A,C,D

sø 23

U13 B,D

39

29

Taastrup TIK

lø 29

U17/U19 A,B,C

OKTOBER

42

19.-21.

LBS

fr 19‑sø 21

U09 D

fr 19‑sø 21

U11 A,B,C,D

fr 19‑sø 21

U13 M,A,B,C,D

fr 19‑sø 21

U15 M,A,B,C,D

fr 19‑sø 21

U17/U19 M,A,B,C

NOVEMBER

45

10.‑11.

Lyngby

lø 10

U11 C,D

lø 10‑sø 11

U11 A

sø 11

U09 D

sø 11

U11 B

45

10.‑11.

Gentofte

lø 10

U13 B,C,D

lø 10

U15 B

lø 10‑sø 11

U15 A

sø 11

U15 C,D

sø 11

U17/U19 B,C

DECEMBER

52

27.‑30.

Midt- og Vestsjælland

to 27

U17/U19 A,B,C

fr 28

U09 D,X

fr 28

U11 B,C,D,X

lø 29

U13 A,B,C,D,X

sø 30

U11 A

sø 30

U15 A,B,C,D,X

52

27.‑28.

Værløse

to 27

U09 D

to 27

U11 B

to 27‑fr 28

U11 A

to 27‑fr 28

U13 M

fr 28

U15 A,B

JANUAR

3

19.‑20.

Regionsmesterskaber Storkøbenhavn og Nordsjælland

lø 19‑sø 20

U09 D

lø 19‑sø 20

U11 B,C,D

lø 19‑sø 20

U13 B,C,D

lø 19‑sø 20

U15 B,C,D

lø 19‑sø 20

U17/U19 B,C

FEBRUAR

6

9

Midt- og Vestsjælland

lø 09

U09 D,X

lø 09

U11 A,B,C,D,X

lø 09

U13 A,B,C,D,X

lø 09

U15 A,B,C,D,X

lø 09

U17/U19 A,B,C

MARTS

9

2

Gladsaxe-Søb.

lø 02

U13 D

lø 02

U15 A,B,D

11

16.‑17.

Herlev/Hjorten

lø 16

U09 D

lø 16

U11 A,D

sø 17

U11 B,C

APRIL

MAJ

18

4.‑5.

Gentofte

lø 04

U09 D

lø 04

U11 D

lø 04‑sø 05

U11 A

sø 05

U11 B,C

19

11.‑12.

Herlev/Hjorten

lø 11

U09 D

lø 11

U11 B,C,D

lø 11‑sø 12

U13 A

sø 12

U13 B,C,D

21

25.‑26.

Slangerup

lø 25

U09 D

lø 25

U11 B,C,D

lø 25‑sø 26

U11 A

lø 25‑sø 26

U13 M,A

lø 25‑sø 26

U15 M,A

lø 25‑sø 26

U17/U19 M,A

sø 26

U13 B,C,D

sø 26

U15 B,C,D

sø 26

U17/U19 B,C

JUNI

23

8.‑10.

Holte

lø 08‑sø 09

U09 D

lø 08‑sø 09

U11 A,B,C,D

lø 08‑sø 09

U13 M,A,B,C,D

lø 08‑sø 09

U15 M,A,B,C

lø 08‑sø 09

U17/U19 M,A,B

24

15.‑16.

Taastrup Elite

lø 15‑sø 16

U11 A

lø 15‑sø 16

U13 M,A

lø 15‑sø 16

U15 M,A

lø 15‑sø 16

U17/U19 M,A

 

 

 

 

 


Banner